AK PARTİ HATAY’DA KONGRE RÜZGARI!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

AK PARTİ KUMLU İLÇE TEŞKİLATI VE AK PARTİ
SAMANDAĞ İLÇE TEŞKİLATININ KONGRELERİ
26 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ GÜNÜ
GERÇEKLEŞECEK.

AK PARTİ PAYAS İLÇE TEŞKİLATI VE AK PARTİ
ARSUZ İLÇE TEŞKİLATININ KONGRELERİ İSE;
27 AĞUSTOS 2017 PAZAR GÜNÜ
GERÇEKLEŞECEK.

Ak Parti Hatay İlçe Teşkilatlarında parti tabanının merakla beklediği kongre süreci bu hafta sonu 4 ilçe teşkilatında yapılacak seçimli genel kurul ile başlayacak.
15 Temmuz da gerçekleşen başarısız Fetö darbe girişiminden sonra ilk defa gerçekleşecek olan ilçe kongrelerinde parti tabanın beklediği gibi bir değişikliklerin yaşanmayacağı, aksine ilçe Teşkilat Başkanlarının önemli bir bölümünün yerlerini koruyacağı, bazı ilçelerde ilk defa aday gösterilen isimlerin ise 3. Dönem kuralına takılan mevcut isimlerinin yeniden aday gösterilmesine olanak tanınmadığı için aday gösterileceği konuşulmaya devam ediyor.

Bu anlamda Hatay’da gerçekleşecek ilçe kongrelerinden ikisi ( Kumlu-Samandağ) 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü yapılacak. 27 Ağustos Pazar günü saat: 10.00’da Ak Parti Payas İlçe Teşkilatı kongresi, aynı gün saat 14.00’de ise Ak Parti Arsuz İlçe Kongresi gerçekleşecek ve dört ilçe teşkilatının başkanları ise yeniden tek aday olarak gösterilecek.Bu anlamda Hatay’da gerçekleşecek ilçe kongrelerinden ikisi ( Kumlu-Samandağ) 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü yapılacak. 27 Ağustos Pazar günü saat: 10.00’da Ak Parti Payas İlçe Teşkilatı kongresi, aynı gün saat 14.00’de ise Ak Parti Arsuz İlçe Kongresi gerçekleşecek ve dört ilçe teşkilatının başkanları ise yeniden tek aday olarak gösterilecek. Ak Parti Hatay il Teşkilatını tamamlayan ilçelerde gerçekleşecek olan kongrelerde mevcut başkanların yerlerini koruması İl Teşkilatına yakın olan isimler tarafından sevinçle karşılanırken,  15 Temmuz Başarısız darbe girişimi sonrası Hatay il Teşkilatında kökten bir değişiklik bekleyen parti tabanının büyük bir bölümünde ise hayal kırıklıklarının devam etmesine sebebiyet verdiği görülüyor.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali