SAVAŞ’IN HALİ ; NE İSA’YA NE MUSA’YA MİSALİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Başarı çoğu zaman kıskanılır. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doçent Doktor Lütfü Savaş’ta, Ak Parti rozeti ile girdiği ilk seçimlerde Antakya Belediye Başkanı seçilmiş. Daha seçildiği ilk dönemin ilk aylarında Ak Parti’nin o günkü kurmaylarıyla ters düşmüş ve Ak Parti’den ayrılmak zorunda bırakılmıştı.
Savaş’ın Antakya Belediye Başkanlığı esnasında sevilen ve saygı gören ve ilk döneminde önemli icraatlar gerçekleştiren bir beledi başkanı iken neden Ak Parti Hatay’ın Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmediğini az çok tahmin eden Hatay da Pusula haber merkezi, şimdi de Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanan ve CHP’ye Türkiye genelinde bir büyükşehir belediyesi kazandıran Savaş’ın, tıpkı Ak parti Antakya Belediye başkanı iken Hatay’ın Ak partili kurmaylarıyla olduğu gibi CHP’nin Hatay’daki kurmaylarıyla bir türlü yıldızı barışmadığı fark ediliyor.
TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ?
Aktif siyaset sahnesinde yerini aldığı ilk günden buyana kendi stratejisini kendi geliştiren, daha önce rozetini taşıdığı Ak Parti de ve bugün de CHP’de partizanlık yapmak yerine Hatay’ın tamamına hitap eden kadrolarla vatandaşa hizmet götürmeyi tercih ettiği görülen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile ilgili şu sıralar en fazla merak edilen konu 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin yeniden Belediye Bakan adayı olabilecek mi? Yoksa Ak Parti’den zorla kopartıldığı gibi, CHP’den de kopartılacak mı?
Ne dersiniz? Tarih tekerrür mü edecek, yoksa Savaş’ın fendi Partizanlık yapmasını isteyen CHP’lileri yenecek mi?


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali