“İttifakın adayı olacak” dediler O, SP’yi seçti!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

SAADET PARTİSİ ALTINÖZÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET YÜKSEK OLDU

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı Fahri Serdar Özal ve Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük ile bir araya gelen Mehmet Yüksek adaylık başvurusu yaptı.

“ADAY OLMAK ŞART OLMUŞTUR”

Başvuru üzerine açıklama yapan Yüksek: “millete hizmet etme aşkımız, sevdamız devam ediyor. Dürüst ve şeffaf bir anlayışla halkımızın yanında olmak için çıktığımız bu yolda Saadet Partisi ile yola devam edeceğim.”

Yüksek açıklamasının devamında;“2019 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur ittifakı kapsamında Altınözü Belediye Başkan Adaylığı Ankara’da bize verildiği ilan edilmişti. Bizzat Ak Parti’nin üst yöneticileri tarafından ‘Altınözü Cumhur ittifak adayımız Mehmet Yüksek olduğu’ hususunda Antakya’da yayın yapılmıştır. Fakat son gönderilen listede ismimiz değiştirilmiştir. Belki bu olay olmasa ‘büyüklerimiz böyle karar vermiş’ deyip bu defteri kapatacaktık.

Ayrıca son günlerde ‘Mehmet Yüksek’in gönlünü aldık, gerekeni yaptık, para verdik adaylığını bize devretti’ gibi ahlâksızca söylemler yapan kişilerden dolayı ADAY olmak şart olmuştur.

“PARA PUL HESABIMIZ OLMADI”

Bizim para pulla işimiz olmaz. Hayatımızda kimseyi satmadık. Kimseden de bir hesabımız yoktur. Başka hesaplar peşinde de değiliz. Son bir haftadır SAADET PARTİSİ ile görüşmelerimiz oldu. Bugün aday olma başvurusu yapıyorum. Bu süreçte bana destek olan başta Saadet GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan Bey olmak üzere tüm dostlarımıza teşekkür eder;Saygı, Sevgi ve Selâmlarımı Sunarım.

Halkın iradesine ipotek koyanlara 31 Mart günü Altınözü Halkının gereken cevabı vereceğine inanıyorum.

“MÜCADELEMİZ SANA DEĞER ALTINÖZÜ, ALTINÖZÜ BAŞKANINI KENDİN SEÇ ve ALTINÖZÜ SEVDAM”  sloganı ile yola çıktık ve en iyi cevabı 31 Mart sonrası necip milletimiz oyunu kullanarak son kararı verecektir.” dedi.

Açıklamadan sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çekilerek Altınözü Belediye Başkanı Adaylık başvurusu yapılmış oldu.

ALTINÖZÜ SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET YÜKSEK  KİMDİR?

16.05.1976 tarihinde doğdu. Altınözü Mayadalı Mahallesinde büyüdü.

İlk, orta ve lise öğrenimlerini tamamladıktan sonra, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü 2001 yılında bitirip, Makine Mühendisi oldu. Daha sonra, Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilimdalın’da eğitimi tamamlayarak, 2010 yılında Makine Yüksek Mühendisi oldu.

ISO 9001 yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi hususlarında eğitimci olarak görev yaptı. Birçok firmanın Kalite Güvence sistemlerinde danışmanlık yaptı. Mühendislik meslek içi tüm sertifikaları ve tüm mühendislik uzmanlık belgelerini aldı. Bir çok sempozyum ve konferanslara katıldı. Doğaka, KOSGEB, kırsal kalkınma hibe programları gibi yatırım projelerinde mühendislik yaptı. İmalatçı esnafların kapasite raporlarını hazırladı.

Otomotiv filtre sektöründe Antakya da faaliyet gösteren Yetişen Grub’a bağlı Yetişen Plastik A.Ş. de 14 yıl Fabrika Müdürü olarak çalıştı.

Ocak-2015 tarihinden bu yana Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen işleri dairesinde Makine Yüksek Mühendisi olarak çalışıyor. Bu 4 yıl içerisinde 2016-2017 yılında Fen işleri Müdürü olarak görev yaptı. Fen işleri Müdürü olarak Altınözü 48 mahallede ve Hatay il geneli 15 ilçe 593 mahallesinde hizmet etti. Altınözü için ne kadar mücadele ettiği ve yaptığı hizmetler herkes tarafından bilinmektedir.

Mehmet Yüksek Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali