“Ayağımıza çelme takmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Hatay Merkez ilçe Antakya’da bir otelde Partisinin mahalle temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Genel başkan vekili  Numan Kurtulmuş, “Ayağımıza çelme takmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Ak Partinin Dava arkadaşlarının sırt sırta vermiş bir topluluk olduğunu ifade eden Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın bütün düşmanlarından, bütün şerlerinden korunmak üzere bir araya gelmiş topluluğuz. İşimiz çok var. Bu işimizi yaparken işimizi en güzel şekilde yapacağız. Sağa sola yalpalamayacağız. Ayağımıza çelme takmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Gücümüzü sonuna kadar bu aziz millet için bu dava için mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz bildiklerimizle hareket edeceğiz. Allah bize bilmediklerimizi öğretecek. Biz takatımızın sonuna kadar gayret göstereceğiz. Allah bize önceden sahip olmadığımız nice takat ve güçleri bahşedecek. Biz bildiğimiz doğruları konuşacağız. Allah bizim dilimizi çözecek. Biz ufkumuzu ve gönlümüzü aydınlık bir şekilde insanlığa açacağız. Cenabı Allah bizim ufkumuz ve gönlümüzü, asırlarca sonrasını görebilecek bir ferasetle dolduracak. Bütün bunları hep beraber yapacağız.”

Kurtulmuş, büyük bir sorumluluk altında olduklarını, bu sorumluluğun sadece Hatay’ın insanlara karşı, 81 milyon vatandaşa karşı değil tüm dünyaya karşı olduğunu söyledi.

“81 MİLYON OLARAK BİRİZ, BERABERİZ, KARDEŞİZ”

 

Birilerinin Türk milletini bölmeye çalıştığının altını çizen Numan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Geçin o işleri. Bu milleti etnik kökenine, mezhebine, meşrebine göre bölemezsiniz. 81 milyon olarak biriz, beraberiz, kardeşiz. Her şeyimiz bir. Allah’ımız bir, Peygamberimiz bir, kıblemiz bir, kültürümüz bir, düğünümüz bir, taziyemiz bir, dualarımız bir, halkımız bir, bu kadar birliği olan bir milleti asla bölemeyecek, asla dağıtamayacaklar. Diyoruz ya ‘tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’. Biz büyük bir milletiz. Millet varlığımız 780 bin kilometrekarenin içine evet sıkışmış kalmış görünüyor. Ama bugün konuşuyorduk, Şuradan Halep’e kuş uçuşu gitseniz kaç kilometre ile gidersiniz. Afrin dediğiniz yer 40 kilometre ötenizde. Bu sınırları birbirinden ayırdılar da insanların gönülleri ve zihinleri ayrılmadı. Bizim gönül coğrafyamız çok büyük bir medeniyeti kucaklıyor. Şimdi birileri Fırat’ın doğusu, Fırat’ın batısı diyorlar ya. Onlar kanlı satranç oyununun hesapları için bunları söylüyorlar. Biz de diyoruz ki; bizim için Fırat’ın doğusu da Fırat’ın batısı da bizimdir. Fırat’ın doğusundaki Türk de Arap da Kürt de batısındaki Türk de Kürt de Arap da bizim dostumuz, kardeşimiz, akrabamızdır.”

Kurtulmuş, daha sonra aynı otelde kentteki kanaat önderleriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali