Mete Aslan Hızlı Başladı: “Ben Şehrimin Fedaisiyim!”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde DP’den İskenderun Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayan Geçmiş dönem İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Pazar günü kendi adıyla anılan Mete Aslan Bulvarındaki Seçim Bürosu açılışını coşkulu bir taraftar kitlesiyle birlikte gerçekleştirdi.

Seçim ofisinin açılış kurdelesini kesmeden önce İskenderun’un değişik mahallelerinden gelen ve sayıları yaklaşık 3 bin civarında olduğu tahmin edilen kalabalık topluluğa seslenen DP’nin Belediye Başkanı Adayı Mete Aslan konuşmasında ; “Değerli hemşerilerim. İskenderun bizim için çok kıymetli bir yer. Ben on beş senemi verdim. Helal olsun. Ama demek ki biraz daha emek vermemiz gerektiğine inandım. Bunu nereden anladım? Bunu sizin şikâyetlerinizden, sizin taleplerinizden anladım. Demek ki İskenderun bıraktığımız yerde kalmadı, kalmadığı gibi bir adımda ileri gitmedi. Şimdi çıkıyorum geziyorum, çünkü ben bu şehirde yaşıyorum. Temizliğe bakıyorum, disipline bakıyorum, şehrin düzenine bakıyorum, insanların yüzüne bakıyorum, “mutlu mudur değil midir” diye. Bir belediye başkanı arkasından konuşulmaz. Bir belediye başkanı arkasından konuşturmamalı insanı. Neden? Çünkü belediye başkanı şehrin eminidir. Bütün memleketin namusunu, şerefini sırtından taşıyan insandır. Size söylenecek en ufak bir laf sizi oraya taşıyanlara döner. Bunu yapan bir belediye başkanı kendisini oraya taşıyan o çok değerli oylarıyla geldiği hemşerilerine ihanet etmiş olur. Hangi belediye başkanı gelirse gelsin dönemi bittiği zaman arkasından teşekkür etmeli, yaptığı hizmetlerden dolayı da her görüldüğü yerde selamlanmalı. Bilmiyorum, bunu siz sokakta benden fazla gezdiniz gördünüz. İşte istiyoruz ki itibarlı bir şehir, istiyoruz ki temiz bir şehir, istiyoruz ki hiçbir ırk ve mezhebe ait olmayan bütün inşaların kucaklaştığı Türkiye’nin örnek ilçesi olsun.

Biz politikada hizmet için varız. Ne mezhep ayrımcılığı için varız. Ne ırk ayrımcılığı için varız.  Bunu kim yapıyorsa, haindir, Vatan hainidir. Benim 15 yılık belediye başkanlık dönemimde hatırlarsanız en az oy aldığım mahallelere daha çok hizmet götürdüm. Çünkü her yer İskenderun. Biz sadece bize oy veren o, bu, şu mahallenin belediye başkanı olmadık, biz İskenderun’un belediye başkanı olduk. Dolayısıyla her karışı, her adımı bizden sorulurdu.

Elbette herkesin değişik düşünceleri olacak, elbette herkesin farklı düşünceleri olacak. Ama tek değişmeyen bir şey vardır, bunu kimse değiştiremez, değiştirmeye de gayret etmesin. Biz Atatürk’ün ilke ve inkılapları peşindeyiz. Hayatta en çok korktuğum şey sahte Atatürkçüler ve Atatürk düşmanları.

Değerli hemşehrilerim; Atatürk bu milletin adına Türk milleti demiş, başka millet var mı? Diline ne demiş, dilene? Türk dili demiş. Bayrağına ne demiş? Türk bayrağı demiş. Öyleyse neyin kavgasını yapıyoruz. Biz hepimiz bu milletin adını Türk, Bayrağını Türk, Dilini Türk kabul ettikten sonra aramızda ne farkımız var? Alt kimlikler… Biz önümüze bakalım. İleriye gitmeye bakalım. Her kes alt kimliğinden kendisi sorumludur. Hiçbir alt kimlik TC Devletini yönetemez. Farklılık isteyemez, ayrıcalık isteyemez. Hepimiz Atatürk’ün çizdiği çizgiler etrafından aynı ölçülerde, aynı sadakatle çalışmak mecburiyetindeyiz.

Son zamanlarda alışılmış iki çeşit yemeğe mecbur bırakılıyoruz.  Aramızda Lokantacı Mahmut usta var. Çok cimri biri olmasına rağmen o bile bize yemek ikram ederken üç çeşit yemek ikram ediyor. Bize niye bastırıyorlar illa iki aday iki aday diye! Niye batırılıyor, kimler bastırıyor? İskenderun’u bilmeyen adamlar belki bu işi tayin ediyor. Niye İskenderun halkı kendisine hizmet edecek insanı bilmez mi? Efendim; Millet İttifakı, Cumhur ittifakı. Yahu gelin görün İskenderun İttifakını görün işte burada. Bizim için bu şehir çok önemlidir. Buna biz karar vereceğiz biz. Onlarda çok önemli adaylardır, ama emek vereceksin. Birde herkes kendi mesleğini yapacak. Bana deseniz ki “Bize ayakkabı yap” yapabiliriyim? “Bana hastayım ”deseniz,  sadece size aspirin veririm başka bir şey yapamam. Ama bana belediyecilik dediğiniz zaman; Çöpçü başı lığı da yaparım. Lağım başı lığı da yaparım.  Çünkü bu benim mesleğim. Onun için onları da saygıyla anıyoruz. Onlara da başarılar diliyoruz. Ama ben onlarında İskenderun’u sevdiklerine inanıyorum. Bir an gelecek, ”Evet biz haksızlık ettik, bu işi erbabına bırakmamız gerekirdi” diyecekler ve bize teşekkür edecekler.

Şimdi bazı sosyal medya de diyor ki; “Mete Aslan birileri için aday oldu.” Vay alçaklar vay. Yahu Mete Aslan bir ömür boyu inanmadığı birisi adına aday olur mu? Hayatta Mete Aslan satıldı mı? Mete Aslan’ı satın alacak sermaye var mı? İşte İskenderun halkının ve buraya gelen sizlerin kafasını karıştırmak için diyorlar ki; “filan adına” aday oldu. Bunun kazanması için aday oldu. Geçin bunları Biz kendimiz için sizler için İskenderun için aday olduk. Allah bu canımızı almadığı müddetçe bu yoldan bizi kimse çeviremez. Bu lafları sarf edenler boşu boşuna havlamasınlar, boşu boşuna bu lafları sarf etmesinler. Bunları da bir daha duyarsam, onlara çok ağır cevaplar vereceğimi buradan seslemek istiyorum. Ben memleketimin fedaisiyim. Ben her şeyimi düşündüm taşındım, insanlarımı düşündüm taşındım, şehrimin sokağını, caddesini, her tarafını. Ben kendim lüzum gördüm. Ayıp değil mi sana dedim kendime. Bu memlekette yaşıyorsun dedim. Sonra sizlerin ısrarları benim bu kararı almama yardımcı oldu. Şimdi kalkıp ben size ihanet edeceğim, bir başkasına çalışacağım. Var mı öyle bir şey? Böyle deseler de inanır mısınız? Cenabı Allah inandığım gibi bu davanın sonu bizim saferimiz, sizlerin zaferi olacak “dedi.

Mete Aslan’ın konuşmasının ardından Alanda bulunanlar hep birlikte Andımız’ı okudu. Ardından  Aslan’ın seçim bürosu açılışı gerçekleşti.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali