İskenderun’lu Engelli Öğrenci AĞAÇKIRAN’dan Müthiş Başarı!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, tarafından öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğini artırmak, yetenekli öğrencileri sektöre kazandırmak, yeni, ergonomiye uygun, araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Ahşap Oyuncak Yarışması’na katılan, İskenderun Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencesi Mehmet Ağaçkıran ön elemeyi geçerek büyük bir başarı elde etti.

Türkiye genelinde Mesleki ve Teknik Eğitime tabi öğrencilerin iştirak ettiği yarışmadaki tek engelli öğrenci olarak katılan İskenderun Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencesi Mehmet Ağaçkıran’ın elde ettiği bu başarıyı ‘Renkli Domino’ isimli oyuncağın yapımını gerçekleştirdi. Akaçkıran’ın yaptığı oyuncak, okul öncesi öğrencilerinin renk ve eşleştirme, el- göz koordinasyonu geliştirmek amacıyla üretildi.

Öte yandan İskenderun Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencesi Mehmet Ağaçkıran’ın elde ettiği bu başarıyı değerlendiren Okul Müdürü Osman Yılmaz gazetemiz haber merkezine yaptığı açıklamada;

“Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Türkiye Geneli Ahşap Oyuncak yarışmasına İskenderun Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencesi Mehmet Ağaçkıran, Danışman Öğretmen Bülent KARŞANBAŞ ile birlikte katıldı.

 

Öğrencimiz 29 Nisan 2019 günü Danışman öğretmeni ile ‘Renkli Domino’ isimli oyuncağın yapımını gerçekleştirdi. Oyuncak okul öncesi öğrencilerinin renk ve eşleştirme, el- göz koordinasyonu geliştirmek amacıyla üretildi. Öğrencimiz başarı ile yarışma jürisine sunumunu yapmış olup, Meslek Lisesi öğrencileri ile birlikte Hatay’ımızı temsil eden tek Özel Eğitim Öğrencisidir.

Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.” İfadelerine kullandı.


Paylaş
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali