Çiftçilere Bayram Müjdesi!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik,DEN ÇİFTÇİLERE BAYRAM MÜJDESİ
Hatay Kırıkhan ilçesinde buğday hasadına başlanıldı Kırıkhan Danaahmetli Mahallesinde buğday hasadına başlayan çiftçi Ahmet Yokuş ise, 60 dönümlük ekili alanda bu yıl yagışlarında iyi olmasından dolayı tarlamızda ektigimiz buğdaydan dönümüne 650 ile 800 kilo arasında ürün beklediğini belirtti.

zıraat oda başkanı çelik , bu yıl Hatay’da etkili olan aşırı yağışların buğday verimlerini yükselttiğini söyledi
Kırıkhan’da geçen yıl 150 Bin dönüm buğday ekildiğini hatırlatan Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik, sular altında kalan alanlardan dolayı bu alan 100 Bin dönüme düştüğünü söyledi.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada çiftçilere pamuk desteklemelerinin bayramdan önce yapılacağını aktardı.

Kırıkhan’da Lisanslı Depoculuk yapan Mete İçcan ise yaptığı açıklamada, Buğday veriminin geçen yıla oranla bu yıl daha verimli olduğunu belirtti.

İçcan, çiftçilerin lisanslı depoya ürünlerini verdiğinde stopaj, bağkur imkanlarıyla faydalandığı ve nakliye desteği aldığını söyledi.

Kurak alanlarda hasadın başladığını belirten İçcan “Susuz alanlarda verimin ilk hasatta 500 kilo civarı, biz bunu geçen yıl en verimli alanlarda aldık. Bu yılki beklentimiz çiftçilerimizin 600 ile 650 kilo ürün alması.” dedi.

Kırıkhan Danaahmetli Mahallesinde buğday hasadına başlayan çiftçi Ahmet Yokuş ise, 60 dönümlük ekili alanda dönümüne 650 ile 800 kilo arasında ürün beklediğini belirtti.

Yokuş, bu yıl Hatay’da etkili olan aşırı yağışların buğday verimlerini yükselttiğini söyledi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali