Hatay Barosundan ‘Adalet nöbeti’

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

 

İstanbul’da başlayan ve sırasıyla Bursa, İzmir ve Ankara’da tutulan Adalet Nöbeti Hatay’da Baro yönetiminin ev sahipliğinde Adliye Sarayı önünde yapıldı. Adalet nöbetine yurdun çeşitli illerinden baro başkanları, temsilciler ve avukatlar ilgi gösterdi. Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ‘Adaletin, hukukun üstünlüğünün ve insan haklarının yanında nöbette olduklarını ifade ederek Adalet nöbeti sırasının bu ay Hatay Barosu’nda olduğunu söyledi.

 

Hatay Adalet Nöbetine; Adana Baro Başkanı Veli Küçük, Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Güzin Tanyeri, Antalya Baro Başkanı Av. Polat Balkan, Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Bursa Barosu Başkan yardımcısı Av. Metin Öztosun, Diyarbakır Baro Başkanı Av. Cihan Aydın, Gaziantep Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı, İstanbul Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, İzmir Baro Başkanı Av. Özkan Yücel, Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Osmaniye Baro Başkanı Av. İbrahim Halil Yavuzdoğan, Van Baro Başkan Yardımcısı Av. Hamza Çiftçi, Yalova Baro Başkanı Av. Fedayi Doğruyol Baromuzdan ve birçok Barodan avukat, Ali İsmail Korkmaz ile Ahmet Atakan’ın ailesi katıldı.

 

Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez Adalet Nöbetine şunları söyledi: “Avukatın Tutuklanması vatandaşın ses tellerinin kısılmasıdır.

Vatandaşın susturulması temel hak ve özgürlüklerinin yok edilmesi, ayaklar altına alınmasıdır. Bu nöbet işte bu yüzden başlamıştır.

Avukatların ve vatandaşlarımızın uğradığı tüm adaletsizlik ve hukuksuzluk örnekleri karşısında adalet aramak ve hukuku savunmak adına adalet nöbetindeyiz. Adaletsizlik ce hukuksuzluğun tam karşısında ve adaletin, hukukun üstünlüğünün insan haklarının yanında nöbetteyiz. Savunmaya özgürlük için nöbetteyiz. Tüm yurtta adalet için nöbetteyiz” dedi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali