İskenderun’da ANGUS Protestosu!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

(Haber-Tamer Oğuz) Şehre yaydığı dayanılmaz koku sebebiyle taraflı tarafsız herkes tarafından tepki gören ve bir türlü İskenderun limanından transit geçişleri engellenemeyen Angusların Yerleşim yerine yakın mesafede olan İskenderun Limak Port Limanına inmesinin önüne geçilmesi için İskenderun halkı, Sivil Toplum örgütlerinin çatısı altında bir ara gelerek burada basın açıklaması yaptılar. İmza kampanyası başlattılar.
Geçtiğimiz Cuma günü öğle saatlerinde Sivil Toplum Örgütlerinin oluşturduğu İskenderun Yaşam Platformu çatısı altında gerçekleşen basın açıklamasına HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’nın da katıldığı gözlenirken yapılan basın açıklamasında halkın Angussuz bir şehir istediğinin altı çizildi.
Basın açıklamasında Platforma adına konuşan Hatay Yaşam Platformu sözcüsü Nilgün Selçuk, ayda iki kez gelen Angus gemisinin taşıdığı hayvanların şehre yaydığı metan gazı ve pis kokusu nedeniyle ciddi rahatsız ettiğini ifade ederek, Angus ithalatı ile sorun yaşamaya devam ettiği halde bu konuda daha önceden yapıla uyarılara yöneticilerin sessiz kaldığını hatırlatan Selçuk “Bizi yönetenlerin çözüm üretmek niyetinde olmadıklarını gözlemledik. Biz angussuz bir şehir istiyoruz” dedi.
HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları da Angus ithalatı nedeniyle rahatsızlık yaşanan liman kentlerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirmeye devam edeceklerini belirterek mevcut hükümetin maalesef ki insanların gördüğü zarara değil, kazanılan paraya baktığını söyledi.
Öte yandan STK’lardan oluşan İskenderun Yaşam Platformu üyeleri Basın Açıklamasının ardından ‘Angus istemiyoruz’ imza kampanyası başlattı. Başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlar imza kampanyasına, imzalarıyla destek verdiler.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali