Reyhanlı Şehitleri Anıldı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

11 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen hain saldırı sonucu 53 masum ve günahsız vatandaşımızın Şehit edildiği saldırının 6. yıl dönümünde, şehitlerimiz törenle anıldı.

11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini anma günü nedeniyle belediye binası önünde bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi.

Törene; Şehit yakınları, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Askeri erkan, Siyasi Partilerin Temsilcileri , İlçe Müftüsü Murat Akçay diğer daire ve kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Patlamada yakınlarını kaybeden şehit aileleri ellerinde Türk Bayrağı ve yakınlarının fotoğrafları ile patlamanın yaşandığı ilk yer olan belediye binasının önünde toplanıldı. Reyhanlı Belediyesi önünde toplanan kalabalık grup; Başta kurum amirleri olmak üzere kortej halinde yürüyerek 11 Mayıs Şehitler anıtına vardı. Burada saygı duruşu, İstiklal marşı ve Kuran-ı Kerim okundu. İlçe Müftüsü Murat Akçay tarafından dualar okunarak şehitlik bahçesine karanfiller bırakıldı.

Daha sonra anma törenin ardından tören sona erdi ve teravih namazına müteakip Şehitlerimizin ruhlarına tüm camilerimizde mevlid-i şerif okunacağı bilgisi verildi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali