Yavuz Selim Yanık’dan MEB Yöneticilerine; “Gittiğiniz yol, yol değil”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Türk Eğitim-Sen Hatay 2. Nolu Şube Başkanı Yavuz selim Yanık, İskenderun’da eğitim öğretim görevi veren bazı liselerdeki Başarı Müdürlerinin  MEB Yöneticileri tarafından değişitirilmek istemesine tepki gösteren bir basın açıklaması yaptı.

Yanık açıklamasına, MEB Yöneticilerine, “ Gittiğiniz yol yol değil” diyerek uyarmayı da ihmal etmedi.

İşte Türk Eğitim-Sen Hatay 2. Nolu Şube Başkanı Yavuz selim Yanık’ın koyula ilgili o basın açıklamasının tam metni;

“ İskenderun da bulunan 4 tane proje okulu diye adlandırılan Nitelikli Lisenin; 3 tanesinin müdürünü, 4 okulunda müdür yardımcılarının tamamına yakınını, kariyer, liyakat, hak, hukuk tanımadan değiştirme teşebbüsünde bulunan Milli Eğitim yöneticilerini basınımız aracılığıyla uyarıyorum.  Gittiğiniz yol, yol değil yapılan işler yanlıştır. Milli Eğitim Camiasının düzenin bozulmasına, çalışma huzurunun bozulmasına, başka başka hesapları olanlara fırsat vermeyiniz diyorum.

4 yıldır emek vererek en güzel bir şekilde okullarını yöneten kamuoyunun takdirini kazanmış ilgili yönetmeliklere göre hak sahibi olan;

Makzume Anadolu Lisesinin Müdürünü, Paşa Karaca İmam Hatip Lisesinin Müdürünü, Cumhuriyet Anadolu Lisesinin Müdürünü ve Fen Lisesinin müdür yardımcısını ve diğer nitelikli okulların müdür yardımcılarını “ben yaptım oldu” mantığı ile değiştiriseniz bunu kamuoyuna, öğretmenlere en önemlisi de öğrencilere açıklayamazsınız.
İskenderunun en başarılı ve sorunsuz bir şekilde yoluna devam eden bu güzide okulların düzenini bozmak kimin işine yarar bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum.
Bu okullarının düzenin bozulması halinde İskenderundan başarılı bir çok öğrencinin güzel bir Üniversite kazanması hayal olacaktır.
Bu okulların düzenini bozanlarla hukuk karşısında elbette mücadele edeceğiz, hesaplaşacağız.
Ancak testi kırılmadan İskenderun Kamuoyunu da uyarmak bizim için önemli bir insani, vicdani ve hukuki görevdir. Üniversiteye hazırlanan binlerce gencimizi ilgilendiren bu hususla ilgili Başta bölge milletvekilleri olmak üzere tüm bürokratları, İskenderun Kamuoyunu göreve davet ediyorum.
Biz Türk Eğitim Sen olarak gençlerimiz için çoğu bizim üyemiz olmayan hak sahibi olduğuna inandığımız idareci arkadaşlar için bu mücadeleyi sürdüreceğiz, bu hususla sonuna kadar gideceğiz.
Aynı ekip sürekli okulların düzenini bozmaktadır.  Okulların düzenini bozan bu ekibe birileri artık dur demelidir. Bunlar böyle devam ederse kaybeden İskenderun’un Çocukları, çalışma huzuru ve bizlerden başarı bekleyen aileler olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali