Mimar Kimyon’dan Tosyalı’ya ; “Hani Plaj Yapacaktınız” sorusu

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Mimar Ercüment Kimyon, geçtiğimiz günlerde toplanan İskenderun Belediye Meclisinde gündeme gelen ve oy çoğunluğu ile meclisten geçen Akçay Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 25/112 hissesi İskenderun Belediyesine ait 767 parselin bedelsiz olarak 1 yıllığına Milli Savunma Bakanlığına tahsis edilmesine ve ardından da Maliye’ye olan borç karşılığında satışına tepki gösterdi.

Gazetemiz yetkilisi Tamer Oğuz’a telefonla ulaşan Mimar Ercüment Kimyon, söz konusu arsa ile ilgili olarak; ” İskenderun Belediye İdaresine  bağlı bir müdürlük tarafından Meclise getirilen ve onaylatılarak geçilen arazinin satış karara ile  İskenderun Belediye Başkanı sayın Fatih Tosyalı niyeti belgelemiştir.

Şöyle ki; Sayın Tosyalı 31 Mart 2019 yerel seçim sürecinde Bu arazinin de yer aldığı kısımda Akçay a Plaj yapacaklarını ifade etmiş, söz konusu plajın broşürlerini medya yolu ve sosyal paylaşım sayfalarında kent halkına duyurmuştur.

Bugün görüyoruz ki;  Akçay mahallesi sınırları içinde yer alan 767 parselin 25’112 hissesi olan 5.288.33 m2 alanı ranta açılmak üzere İskenderun Belediye Meclisinden satış yetkisi alınmasını sağlamıştır. “ Sayın Tosyalı seçim vaatlerinden biri olan Akçay plajı bu sayede erimiştir ve yok olmuştur dedi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali