AK Partili Özel Amanos Tüneli ile ilgili konuştu!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

“AMANOS TÜNELİ’NİN HAYATA GEÇMESİ ADINA ÇABALARIMIZ SÜRÜYOR”

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, toplam maliyetinin 1.4 milyar TL civarında olması beklenen ve Hem Gaziantep’i İskenderun Limanı’na daha kısa mesafede bağlayacak olan Amanos Tüneli Projesi’nin hayata geçirilmesinin en önemli vazifelerinden biri olduğunu ifade etti.
TBMM’nin tatile girmesinin ardından Seçim bölgesi İskenderun’a gelen ve burada İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile birlikte Kahvaltılı Esnaf toplantılarını katılan Milletvekili Özel, gazetemiz haber servisine yaptığı açıklamada, Hatay’ın Ak Partili beş milletvekillerine düşen en önemli vazifenin Hassa tünelin hayata geçmesi için azami gayret göstermek olduğunu ifade etti. Özel konuşmasının devamında ise: “Ben gerisini bilmem, bana düşen devlet olarak tüneli açmaktır. Sonrasında devletten uygun yeri bulup, Milli Emlak’tan, hazineden kiralamak ya da özel sektöre şahıslara ait taşınmazları toplayıp, orada ticari faaliyetler yapmak özel sektörün yatırımcı ve müteşebbis kabiliyetine kalmıştır…” dedi.
Ak Partinin Hatay’ı temsil eden 5 milletvekili olarak hep birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’la bir toplantı yaptıklarını da belirten Özel “Emin olun İskenderun’a Hatay’ın her konusuna çok vakıf. İskenderun’dan Belen’e devam edecek otobana, E91 karayolunun ıslahına, çevre yolu olarak otobanın hayata geçmesine, küçük sanayi sitesinden otobana bağlantı yapılmasına ilişkin leke çalışmasına kadar vakıf bir Ulaştırma Bakanıyla karşılaştık. Muazzam keyif aldık…” diye konuştu.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali