Belen Belediye Başkanı Gül’den Kurban Bayramı Mesajı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı,

Başkan Gül yayımladığı mesajında: “Kıymetli Hemşerilerim;

Dini, milli ve kültürel değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak hepimizin üzerine düşen en önemli görevlerdendir. Kurban cömertliktir, kurban dayanışmadır, kurban yoksulların sevindirilmesidir ve Kurban Cenab-ı Allah’a manen yaklaşmanın mübarek bir fırsatıdır. Ülkemizde ve İslam coğrafyasında hissedilen bayram havasının tüm dünya’ya yayılmasını, kesilen kurbanlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve Allah katında kabul olmasını dilerim.

Kıymetli hemşerilerim bu güzel günün birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmesini, küslük ve dargınlıkların ortadan kaldırmasını ve din kardeşlerimizle kucaklaşma günü olduğunu unutmayalım. Bayramlar toplum olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en yoğum yaşandığı sevgi, saygı ve hoşgörünün zirveye çıktığı mübarek günlerimizdir.

Bu vesile ile Kutsal Topraklara giderek, Hac vazifelerini yerine getiren ve tüm İslam alemine dualar eden kıymetli din kardeşlerimize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.

Aile ve yakınlarımızla birlikte geçirmek için çıktığımız bayram seyahatinde sevdiklerimize kavuşabilmek için trafik kurallarına lütfen uyalım ki daha önceki acıları tekrar yaşamamamız, huzurlu bir bayram geçirilmesi için önem arz ettiğini lütfen unutmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam toplumlarında ve ülkemizde yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesi umuduyla, belenli kardeşlerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, ülkemize ve tüm İslam âlemine barış, huzur, sağlık, sıhhat, mutluluk ve refah getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali