CHP’li Tokdemir’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir Kurban Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Tokdemir mesajında; “İslam dininin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı’nı kutluyoruz.

Bayramlar; insanlarımızın birbirlerini sevgiyle ve sevinçle kucakladığı,  akrabalık ve dostluk bağlarının güçlendiği, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygusunun perçinlendiği, bağışlamanın ve bağışlanmanın öne çıktığı özel günlerdir.

Kurban bayramı toplumda kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamaktadır. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ruhu bizim vazgeçilmez değerlerimizdendir.

Farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı, bayramların karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde kutlandığı ilimizde bin yıldır yaşattığımız kardeşliğimizin, birliğimizin ve beraberliğimizin bu bayramda daha da güçlenmesine vesile olması en büyük temennim olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramını birlik, dirlik, beraberlik içinde yeniden kucaklaşmak, barışmak, kırgınlıkları unutmak ve hep birlikte coşkuyla kutlamanız dileklerimle Hataylı hemşerilerimin, tüm halkımızın ve İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

 


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali