İSKENDERUN MERKEZLİ FETÖ/PDY İDDİANAMESİNİN 28 FİRARİSİ VAR!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

FETO FİRARİSİHatay Cumhuriyet Başsavcılığının Fetö Terör Örgütünün İskenderun’daki İşadamları yapılanmasıyla alakalı Hatay Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen İddianamesinde 28 şüpheli sanığın halen firarda olduğu ortaya çıktı. Firarda olduğu öğrenilen şüpheli sanıklardan üçü şehrin tanınmış simalarından olan ve Kapatılan KİSİAD’ın Yönetim kadrosundaki Bestamı Gövler, Tamer Eker ve Muzaffer BAYAZIT…

(Hatay’da Pusula Haber Merkezi)Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının Fetö Terör Örgütünün İskenderun’daki İşadamları yapılanmasıyla alakalı Hatay Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen İddianamesinde 28 şüpheli sanığın halen firarda olduğu ve halen yakalanamadıkları ortaya çıktı.
Soruşturma Dosyasında aralarında Fetö/Pdy Terör Örgütünün İskenderun ve Hatay’daki yapılanmasında ‘Abi’ rolünde olduğu iddia edilen Bestami Gövler İle birlikte, Fetö/Pdy Örgütün yönetici pozisyonunda olduğu iddia edilen Mehmet Tamer Eker, Terör örgütünü bağlı Fetanet Eğitim Kurumları A.Ş.’nin kurucu ve ortaklarından olduğu anlaşılan Muzaffer Bayazıt. Firarda olduğu bu üç şüpheli haricindeki diğer firari isimler ise şöyle;
Ali Alper B., Bayram Ş., Cengiz Ş., Ercan Ş., Eyüp A., Fatih K., Fatma K., Hamit Ş., Havva K., Hüseyin Y., Mehmet B., Mustafa Y., Mürsel K., Remzi D., Reşit D., Serkan A., Süreyya K., Şaban E., Şeref S., Tahsin K., Yılmaz K., Yusuf S., Yusuf Y. Zafer E. ve Zeki A.
15 TEMMUZ ÖNCESİ YURT DIŞINA ÇIKIŞ YAPMIŞLAR!
İddianamede dikkat çeken bir başka husus ise firari sanıklardan Bestami G.’nin 25.6.2016 tarihinde Yurt dışına çıkışı gerçekleştiği, Ercan Ş.’nin 10.5.2016 Yurt dışı çıktı-girdi yaptığı, Eyüp A.’nın ise 22.4.2016 tarihinde Yurt dışı kaydının olduğu ve 15 Temmuz Başarısız Kanlı Darbe girişimi öncesi ülkeyi terk ettikleri ortaya çıkmış.
HİMMET PARALARI E91 KARAYOLU ÜZERİNDE TESLİS EDİLİYORMUŞ!
Hatay Ağır Ceza Mahkemesince Kabul edilen 117 Sanıklı iddianamede bir başka ilginç ayrıntı ise iddianamenin 72 sayfasında yer alan ve Afrikaları çocuklara yardım adı altında toplanan paraların E 91 karayolu üzerinde örgüt sorumlularına elden teslim edilmesiyle alakalı olarak dikkat çekiyor.(Hatay’da Pusula)


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali