HBB’nin MECLİS KARARI KAFALARI KARIŞTIRDI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin Gübretaş tarafından sanayi
depolama alanı olarak kullanmak üzere Değirmendere 790 parsel
ile ilgili 1/5000 ve 1/1000’lik Nazım İmar Plan değişikliği talebini
Sarıseki mah. 790 Parsele göre Meclisi getirilmesi ve Meclisten
geçirilmesi kafalarda soru işareti bıraktı…

Gübre Fabrikaları TAŞ (GÜBRETAŞ)’ın Tapulu arsası olan 37 dönümlük Değirmendere 790 parsel ile ilgili Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin talep üzerine Meclise getirdiği ve Meclis kararı ile değiştirdiği 1/5000 ve 1/1000’lik Nazım İmar Plan değişikliğinde maddi yanlışlık yapıldığı dair bazı belge ve bilgilere ulaşıldı.
Haber Merkezimizin etrafından okul, hane, sağlık Ocağı olan bir yerde ‘Sanayi Depolama Alanına Nasıl izin veriliyor?’ dan yola çıkarak mercek altına aldığı Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 09.05.2017 tarih ve 125 sayılı Meclis Kararında, Söz konusu karar ile ifade edilen Sarıseki Mahallesi 790 nolu parsel ile kararın eki olan İmar Plan Değişikliği paftaları arasında bir uyumsuzluk olduğu gözlemlenirken, yapılan incelemede: Parsel yeri doğru olmadığı gibi, parselde değişiklik alanı da çok farklı metrekarelerde alanı ihtiva ettiği fark edildi.
Kısacası Söz konusu HBB Meclis kararı ile İmar Plan Değişiklik Paftaları birbirini tamamlamayan iki ayrı evrak niteliğinde, İmar Plan Kararı eki paftaları ile HBB Meclis Üyelerinin kararı farklılık arz ettiği, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 4 Temmuz 2017 tarihli duyuruları içindeki bu Meclis kararının ilan, askı tutanakları, iddialarımızı doğrulayacak nitelikte olduğu görülürken, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dç. Dr. Lütfü Savaş’ı konunun idare araştırmasını yapmaya davet ediyor. Ayrıca Gazetemiz aracılığıyla söz konusu değişikliğinin incelenmesi için Adli mercilere suç duyurusunda bulunuyoruz.
(Hatay’da Pusula Haber Merkezi)

 

 

 

 


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali