Ak Parti Hatay’da Bildiğimiz Gibi!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

2019 Yerel Seçimlerine sayılı günler kalmasına rağmen Ak Parti’nin Hatay’daki dağınık görüntüsü kafalarda soru işareti bırakıyor..

24 Haziran Genel seçimlerinde ülke geneline göre 7 puan daha az oy almasına rağmen, yaklaşık 70 bin CHP seçmeninin sandıkta oylarını HDP’den Hatay’da milletvekili adayı olan Samandağlı Barış Atay’la buluşturması sebebiyle bir önceki döneme ait milletvekili sayısına ulaşabilen (5 Milletvekili) Ak Partinin önümüzdeki yerel seçimlerde Hatay’da nasıl bir sonuç alacağı merak ediliyor.
24 Haziran seçim sürecinde TBMM’ne giden tüm milletvekillerinin bölge ayrımı yapmayacağı vaatlerine rağmen, Hatay’ı temsilen seçilen milletvekillerinin eskiden olduğu gibi yine kendi bölgelerine çekilmesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi dahil ilçelerde yerel seçimleri kazanmak için lazım gelen kalıcı projeler üretilmemesi, Yıllardır yapılmayan Genişletilmiş İl ve İlçe İstişare toplantılarının yeni dönemde de es geçilmesi, bölgelerine çekilen milletvekillerinin rutin genellemelerle süreci geçiştirmesi, daha önceki seçimlere göre düşen oy oranının yeniden nasıl yukarıya çekilmesiyle ilgili görüş, önerilerden uzak olunması, Partinin daha öncelerde olduğu gibi, yeni dönemde de “Ben merkezli” bir şekilde yönetileceğinin işaretlerinin alınması Ak Partiye bu zamana kadar emek vermiş, ter akıtmış aklıselim insanları kaygıya sürüklüyor.
Aynı zamanda bir Ak parti üyesi olan gazetemiz sahibi Tamer Oğuz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
“24 Haziran genel seçimleri geride kaldı. Ak parti Hatay’da 5 milletvekili çıkardı. Çıkardı da nasıl çıkardığını hepimiz biliyoruz. Yurt dışı oyları imdada yetişti!
Eğer bu oylar olmasaydı Ak Parti’nin Hatay’daki Milletvekili sayısı 4 idi.
Beni burada ilgilendiren Ak Parti’nin Hatay’da çıkardığı Milletvekili sayısı değil tabi. Ak Parti’nin Hatay’da bugüne kadar girdiği tüm seçimler içerisinde ez az oy aldığı seçim olması beni ilgilendirmektedir.
Beni ilgilendiren şey; Belediye Başkanları Ak Parti rozeti taşıyan ilçelerimiz olan Reyhanlı’da yüzde 20.71, Antakya’da yüzde 7.59, İskenderun’da yüzde 6,37, Kırıkhan’da yüzde 11.48′, Yayladağı’nda yüzde 11.08, Hassa’da yüzde 11.21, Kumlu ‘da 8,4, Altınözü’nde 17.24, Arsuz ‘da yüzde 5.26, Payas’da yüzde 8.97, Erzin’de yüzde 4, 69 düşüşün 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde nasıl yükseltileceğiyle alakalıdır.
Ak Parti’nin Hatay’daki mevcut otoriter yapısından bu güne kadar bunlarla ilgili geleceğe ışık tutacak bir belirti ve emare çıkartamadım doğrusu. Bu konudaki matematiği örnek gösterenleride dışlayan bir yapı hakim şuanda burada. Yine her şey dün olduğu gibi ahbap çavuş ilişkileriyle geçiştiriliyor. Yanlarındayken Yüzümüze yapılan gülücükler, yanlarından ayrıldıktan sonra nasıl bir şekil alıyor tahmin edebiliyoruz.
Ancak itiraf etmeliyim ki, bu gidiş iyiye doğru bir gidiş değil. Amaç beni ve benim gibi düşünenleri partiden uzaklaştırmaksa mesele değil. Ancak diğer siyasi partilerimizin olduğu gibi Ak Parti’de kimsenin tapulu partisi değil. Ama yok siz olmasanız da biz seçim kazanırız diye düşünüyorlarsa kendileri bilir.” Dedi ve Ak Parti yerel seçimlerde Hatay’da başarı elde etmek istiyorsa, önce partiye emek harcayan, ter döken insanlarına sahip çıkmak, onlarla düzenli ve samimi ilişkiler kurmak zorunda olduğunun altını çizdi.(Pusula Haber)


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali