Liste krizi Şahutoğlu’nu istifanın eşiğine getirmiş!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

CHP Hatay İl Başkanı tarafından İlçelerdeki belediye başkan adaylarıyla istişare yapılmadan sunulan Meclis Üyesi listeleri, Hatay’ın birçok ilçesinde infial yaratığı bilgisine erişilirken, İskenderun’da ise CHP Belediye Başkan Adayı Yılmaz Şahutoğlu’nu istifanın eşiğine getirdiği iddia edildi.

Gazetemiz haber merkezi istihbarat servisine  ulaşan haber kaynaklarının iddialarına göre Hatay’daki il ve ilçe seçim kurullarına verilecek olan Meclis Üyesi listeleriyle ilgili CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen yetki belgesiyle partisinin ilçe belediye başkan adaylarıyla İstişare yapılmadan ve mutabık olmadan CHP İl başkanlığı tarafından Seçim kurullarına teslim edilen listenin ortaya çıkmasıyla başta İskenderun olmak üzere birçok ilçede parti içinde infial sebep olduğu belirtilirken,  CHP İskenderun Belediye başkan Adayı Yılmaz Şahutoğlu’nu istifanın eşiğine getirdiği belirtildi.

“KILIÇDAROĞLU MÜDAHALE ETTİ. YENİ YETKİ BELGESİ SUZAN ŞAHİN’ E VERİLDİ”

Öte yandan gazetemiz istihbarat servisine  ulaşan  bilgiye göre, CHP Hatay’da yaşanan hararetli gelişmelerden sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun olaylara müdahale ettiği.  Listelerin değiştirilmesi için Yeni yetki belgesinin CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’e verilmesini istediği öğrenildi.

Bu gelişmelerinin ardından ise yarın itibariyle birçok ilçede yeni listelerin ilçe seçim kurullarına teslim edileceği iddia edildi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali