Muhtarlar Derneğinden Kahvaltılı Tanışma ve Bir araya Gelme Toplantısı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İskenderun mahalle muhtarları, 31 Mart seçimleri sonrasında 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Bayırlı Restaurant’ta kahvaltı eşliğinde tanışma etkinliği gerçekleştirdiler.

Samimi sohbet ortamındaki etkinlikte İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç bir konuşma yaptı.

Kekeç konuşmasında, 45 mahalle muhtarından 17 tanesinin değiştiğini, Muhtarlar Derneği yönetimi olarak yeni muhtarları makamlarında ziyaret edeceklerini, ayrıca Kaymakamlık ile Büyükşehir ve İskenderun Belediye Başkanlıklarına ziyaretler düzenleyeceklerini söyledi.

Yeni muhtarların tecrübeli muhtarlardan çekinmeden bilgi ve yardım alabileceklerini, 24 saat yardıma hazır olduklarını aktaran Kekeç, etkin bir iletişim için Whatsapp hattı üzerinden kendilerine gelecek mesajları takip etmelerini istedi. Önümüzdeki dönem için başarılar dileyen Başkan Kekeç, kahvaltı etkinliğine katılımlarından dolayı muhtarlara ve konuklara teşekkür etti.

Daha sonra etkinliğe katılan muhtarlar kendilerini tanıttılar. Esentepe Mahallesi Muhtarı Doğan Keleş bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “yeni ve eski muhtarlara hayırlı olsun. Sayın Başkanın dediği gibi biz her zaman yeni muhtarlara takıldıkları konularda yardıma hazırız” dedi.

RAMAZAN AYINDA 10 BİN KİŞİYE ERZAK DAĞITILACAK, 5 BİN KİŞİYE NAKDİ YARDIM YAPILACAK

Muhtar Doğan Keleş konuşmasında, bu yıl Ramazan ayında İskenderun Belediyesi ile İskenderun Kaymakamlığı’nın ortak olarak Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardım yapacağını söyledi. Muhtarların, sosyal güvencesi olsun olmasın ihtiyaç sahiplerini doğrudan Kaymakamlığa yönlendirmelerini istedi.

Kahvaltı etkinliğinde sosyal yardım dağıtımı konusunda konuşma yapan Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Fuat Gezgin, “Biz muhtarların görevi Devlet ile Vatandaş arasında “ahenk köprüsü” kurmaktır. Bizler aracıyız. Yapacağımız hizmetlerde mümkün olduğu kadar derneğimizle iletişime geçmeden söz vermeyelim. Yardım dağıtım yöntemi için dernek başkanımız ilgili makamlarla görüşecek ve whatsapp grubu üzerinden bilgilendirme yapacaktır. Kaymakam ve Belediye Başkanlıklarını ziyaret edeceğiz, bizim güçlü bir muhtarlar derneği olduğumuzu o makamlara karşı göstermeliyiz. Muhtar olarak her siyasal görüşten hizmet bekleyeceğiz. Muhtar arkadaşımız bir şey istersen kendisine istiyorsa vermesinler. Ancak, halk için mahallesi için istiyorsa biz bir yürek olacağız. Üç kişilik teşkilatlı bir yapı bin kişilik orduyu dağıtırmış İskenderun Muhtarlar Derneğine güveneceğiz.” dedi.

Etkinlik sonunda başarılar dilendi ve toplu fotoğraf çekildi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali