Ömer Şaydak Yüzmede Hatay’ı zirveye taşıdı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü(AYK) sporcusu Torpido lakaplı Ömer Şaydak, en zoru başararak 11-12 yaş 50 metre serbest yüzmede en üst baraj olan A4 barajını geçerek, aldığı dereceyle Hatay tarihinde bir ilki başardı.

Torpido, Kayseri’de düzenlenen grup müsabakalarında, aralarından Hatay’ın da olduğu Adana, Mersin, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Gaziantep, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Van ve Sivas ‘tan gelen sporcular arasında Türkiye Yüzme Federasyonunun belirlediği altı kriter arsındaki en üst barajı A4 barajını geçen tek sporcu oldu.

Torpido lakaplı Ömer Şaydak, ayrıca, 50 metre serbest 00.30.97 saniye ile birincilik(A4 baraj), 50 metre kelebekte 00.33.75 saniye ile birincilik(A3 baraj), 200 metre karışık 02.51.42 süre ile birincilik(A2 barajı) ve 50 metre sırtüstü 00.36.66 saniye ile ikincilik(A2 barajı) elde ederek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  Müsabakalarda rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Torpido, yüzme sporu camiasında takdirle karşılanıyor ve yakından takip ediliyor.

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü(AYK) başkanı Cüneyt Eroğlu, Torpido’nun el ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Hatay’da yüzme sporunda daha önce böyle bir başarı elde edilmedi. Bunu başaran ve Hatay’ı zirveye taşıyan Ömer’i alnından öpüyoruz. Kısıtlı imkânlarla, özel havuzlarda Ömer’in başarısı için gecesini gündüzüne katan Milli Yüzme Antrenörümüz Murat Şaydak’ı da tebrik ediyoruz. Onun büyük emekleri var, bu başarıda Ömer’in yanı sıra o da büyük övgüler hak ediyor.” Dedi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali