Limak Port İskenderun ile ilgili Bomba İddia!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

(Haber- Tamer Oğuz)Türkiye’nin en önemli Limanlarını arasında olan İskenderun Limanını özelleştirme kapsamında 2012 yılında 36 yıllığına devralan LİMAK Port A.Ş.’nin yaklaşık 6 aydır personellerinin Maaşlarını ödemekle güçlük çektiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Özellikle Demiryolu ve otoyol bağlantısı sebebiyle stratejik bir öneme sahip olan İskenderun Limanını 2012 yılından buyana 36 yıllığına işletme hakkını devralan ve 2017 yılına kadar liman dâhilinde 250 milyon dolar yatırım yapma taahhüdü olan Limak Port A.Ş.’nin son aylarda personellerine maaş ödeyemez durumda olduğu, personelleri aylık yarı maaşlarını vererek çalıştırdığı iddialarının ortaya atılması kafalarda soru işareti bıraktı.

Özelleştirildiği dönemde Dönemin Ulaştırma bakanı tarafından bölgeye önemli bir istihdam katkısı yapacağı iddia edilen ancak, Limanda çalışan personelin çevre illerden getirilmesi sebebiyle bölge insanı tarafından sürekli siyasilere şikâyet edilen, En son olarak da Şehre yakın liman olmasına rağmen uzak ülkelerden getirilen Angus’ların yaratığı pis koku sebebiyle sık sık gündeme gelen İskenderun Liman işletmecisi Limak Port’un 6 aydır Limanda çalıştırılan personellere yarı maaşları ödenerek çalıştırdığı yönündeki dedikoduların yayılması kente bomba gibi düştü.

HATAY’DA PUSULA GAZETESİ LİMAK PORT YETKİLİLERİNE SORUYOR;

Soru 1- 2018 yılında sadece 500 bin Angus’un Şirketinizin işlettiği İskenderun Limanına indiği düşünüldüğünde, Kentte şok etkisi yaratan Limak Port ile ilgili ‘Personel maaşlarını ödemekle güçlük çekiliyor” iddiası gerçekten doğru mudur?

Soru- 2- 2012 yılında 36 yıllığına şirketinize devredilen İskenderun limanına Limak Port A. Ş. olarak şuana kadar kaç milyon dolar yatırım yapmış bulunmaktasınız?

Soru-3- İskenderun Merkeze yakın bir liman olan İskenderun Limanına indirilen ve buradan karayolu ile transit olarak başka illere aktarılan Angusların şehre yaydığı kokunun önlenmesi adına ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz?


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali