MÜSİAD İftar Programında Gazilerimize yapılan saygısızlık ve nedeni!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Sevgili dostlar, hatırlayacağınız gibi dün akşam İskenderun Anıt alanında Sayın Hatay Valisi Rahmi Doğan’ında katıldığı bir iftar programı tertip edilmişti.

İftar programını tertip eden kurum malumunuz gibi MÜSİAD Hatay Şubesi idi.  Yaklaşık 10 gün önce kamuya deklare edilen bu iftar programında hiç tasvip edilmeyecek hadiselerin yaşadığını ilk olarak bizim aracılığımızla duydu İskenderun ve Hatay.

MÜSİAD Hatay şubesi tarafından verilen iftar programında Gazi ailelerine karşı yapılan saygısızlığı Dün Sıcağı sıcağına duyurduğumuz dakikalarda,  önümüzde cereyan eden bazı hadiseleri yanlış yapmamak adına zamanın akışına bırakmaya karar vermiştik.

Bugün olayları bir kez daha masaya yatırmaya çalışacağız. Ne olmuştu 28.05. 2019 tarihinde İskenderun Anıt Alanında verilen iftar programında?

Programa davet edilen ve önceden yer ayrılacağı sözü verilen 100 kişilik gazi ailesine davet edildikleri bir iftar programında neden reva görülmüştü bütün bu yapılanlar?

Davet edildikleri bir iftar programında kendilerine yer ayrılmadığı için aileleri karşısında düştükleri durumu yüksek sesle anlatan Gazilerimiz neden MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve MÜSİAD 2. Dönem Genel Başkanı Ali Bayramoğlu tarafından şov yapmakla itham edilmişlerdi?

Şov yapmakla itham edilen aynı gazilerimiz iftar sonrasından dakikalar sonra lokanta lokanta gezdirilip sonunda birer dürüm ile iftar açmaya mahkûm edilmişlerdi? Neden?

İsterseniz ben o gün Atatürk Anıt Alanında geçen hadiseleri bir bir anlatayım size. Ve siz değerli İskenderun halkı sonra o nedeni bulmak fikir jimnastiği yapın lütfen!

MÜSİAD Hatay Şubesinin iftar programına katılmak adına alana yaklaşık 4 bin kişi gelmiş, Peki sipariş edilen yemek sayısı kaç?  Rakamla da 2000 yazıyla da iki bin!

Programa Davet edilen Gazi ve şehit aileleri nasıl gelmiş alana; İskenderun Kaymakamlığı aracılığıyla.

MÜSİAD Hatay Şubesi yetkilileri İskenderun Kaymakamımız Sayın İskenderun Yönden’den davete aracı olmasını istemişler. Sayın Kaymakamımızda; “Olurum ancak davet ettiklerim Gazilerimize mutlak suretle yer ayırmanız gerek” diyerek uyarmış MÜSİAD Hatay şubesi yetkililerini.

Onlarda; “Elbette” diyerek söz vermişler sayın kaymakamımıza.

Ancak ne hikmettir ki; 28.05. 2019 tarihinde iftar programının yapıldığı Atatürk Alanında 1 Tek Gazimiz için bile yer rezerve edilmemiş. Edilmediği gibi bu duruma isyan ettikleri içinde şov yapmakla itham edilmişler.

Peki, Kim tarafından? MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve MÜSİAD 2. Dönem Genel Başkanı Ali Bayramoğlu tarafından…

Üstelik Hem de Sayın Hatay Valimizin, Sayın İskenderun Kaymakamımızın bulunduğu bir ortamda.

Bütün bu olayların geçtiği anlarda İskenderun basınından çok kişi oradaydı. Ben dahil bir çok arkadaşımız o anları kameraya aldı ve fotoğraf çekti.

Bugün şu saate kadar Gazilerimize yapılan bu saygısızlığı ve şov yapmakla itham edilmişliklerini sosyal paylaşım sayfaları başta olmak üzere birçok gazete de okurum sanıyordum. Ancak yanılmışım. Maalesef geçiştirildiği gördüm ve üzüldüm.

Ve aklıma hemen dün olayların olduğu sıcak saatlerde İskenderun Gaziler ve Muharipler Derneği Başkanımız Neşet Turhan’ın gazetem haber servisine yaptığı açıklamalar geldi: “Vatanına ihanet eden Suriyeliler, kendi vatanı için şehit olmuş. Gazi olmuş insanlardan üstün olduğunu gördük”

Evet, Neşet Turhan haklı çıktı. Hem davet edildikleri iftar programında kendilerine yapılanlarla hem de bütün bu yapılanlara sessiz kalınarak, olayın kapatılması istenilerek.

İşte Neden bu sanırım. Kalın sağlıcakla…


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali