Gerçeği Görmek İçin ANKARA’da olmaya Gerek Yok!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

AK Parti’nin hükümet olduğu 2002 Genel seçimlerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Kültür Turizm Bakanı görevinde bulunan 2005 yılında bulunduğu Kültür Bakanlığı görevinden ve AK Parti’den istifa eden ANAP Eski Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun geçtiğimiz günlerde ODA TV’de yaptığı bir röportajı dikkatle izledim.

Siyasette nasıl devre dışı bırakıldığını bir bir anlatan Mumcu’nun en çok FETÖ konusundaki tespitleri benim dikkatimi çekti.

Niye mi; Çünkü ben de yıllardır Fetö’nün AK Parti’yi tam manasıyla ele geçirdiği tarihin 2007 yılı olduğunu yıllardır iddia ediyordum.

Bende Yıllardır, Erdoğan’ın kendisi olduğunu,  o yıllarda Devleti yönetmekteki acemiliğinden ötürü bu kanlı Örgütün Ak Parti’nin içine sızmasını ve partiyi ele geçirmesine bir şey yapamadığını anlatıyordum.  Asıl tehlikenin ‘Sacın üçayağı’ denen;  Abdullah Gül, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’in uluslararası alandaki ilişkilerinden kaynaklı tehlikeler olduğunu ifade ediyordum.

Ve bütün bunların yanında; FETÖ’nün ve onun arkasındaki güçlerin Türkiye’yi ele geçirme konusundaki önündeki tek engelin kaldığı ve bu engelinde Türk Milleti ve Erdoğan olduğunu ileri sürüyordum.

Yerelden Geneli takip eden birisi olarak dünden buyana yaptığım tespitlerin hemen hemen tam benzerini Dünün deneyimli siyasetçi Erkan Mumcu’nun yapması ve bunu alenen açıklaması beni bir yerde mutlu etti elbette.

Ama sakın yanlış anlamayın, Mutluluğum sadece bir deneyimli siyasetçinin benimle olan bire bir tespitleridir. Üzüntüm ise hala devam etmektedir. Çünkü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hala kendisi olmaya devam etmesi, Çok sevdiğimiz bu Vatanın Bekası için doğru olanı yapmayı geciktirmesidir.

Peki, doğru olan nedir:  Ak Parti’deki mesele aile içi mesele değil, Türkiye’nin Bekasını ilgilendiren bir mesele olduğuna kanaat getirmesi ve FETÖ’nün siyasi kanadının( İçerisinde en yakını bile varsa) artık 80 milyonun duygularıyla oynamalarına izin verecek tüm yolları tıkanmasını sağlamalıdır.

Erdoğan’ın bu yaklaşımı, hem Vatanımızın gelecekteki Bekasını sağlayacak, hem de kendisinin kendisi olduğunu 80 milyona kanıtlayacaktır. (Tamer Oğuz)


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali