Kaymakam Yönden Muhtarları Evinde Ağırlamayı Sürdürüyor

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden,  kendini münhasır olarak başlattığı Mahalle Muhtarlarını evinde konuk etme geleneğini sürdürmeye devam ediyor.

Son olarak 09 Temmuz 2019 Salı günü Kaymakamlık konutunda tertip edilen akşam yemeğinde; Bekbele Mahallesi Muhtarı Ömer Osman Bilgili ve eşi, Bitişik Mahallesi Muhtarı Ali Kılınç ve eşi, Kavaklıoluk Mahallesi Muhtarı Fethi Bakır ve eşi, Akçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Bebek ve eşi, Güzelçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Zebun ve eşi’ni ağırlayan İskenderun Kaymakamı İskenderun Yönden başlattığı bu uygulama ile taktir topluyor.

Muhtarlık müessesesinin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu ifade ederek, kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yönden; “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Hanımefendi Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali