Endüstriyel Futbol ve Hatay Spor’un Yalnızlığı!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Geçtiğimiz Futbol sezonunda Süper Lige çıkmayı son anda kaybeden Hatay Spor, 2019-2020 Futbol sezonunun 12 haftası sonunda da aynı başarısını sürdürüyor.

12 Hafta sonunda grubunda 24 Puanla lider olan ve evinde oynaması gereken iç saha maçlarının 3’ünü tarafsız bir sahada oynayarak elde eden Hatay Spor ’un bu başarısı alkışlanacak bir başarı olarak karışımıza çıkıyor.

Şahsen ben iç ve dış saha maçlarını hiç kaçırmadan izliyorum HataySpor’un.   İzlerken Zevk de alıyorum.  Futbolcu arkadaşlarımızın vücut dillerini takip ederken, hepsinin huzurlu ve inançlı olduklarını gözlemliyorum.  Zaten bu inanç ve huzur onları bugün Liderlik koltuğuna oturmuş durumda.

Yoksa ahım şahım bir taraftar desteğinden söz etmek yetersiz şuan. Çünkü Hatay’ın makus talihinden ötürü olsa gerek Kalubeladan kalma bir futbol sahasında iç saha maçlarını çıkan Hatay Spor’un ortalama seyirci sayısı 3 bin civarında olduğunu görüyorum.  Hâlbuki bu rakamın artması gerek diye düşünüyorum. Çünkü Hatay halkının futbola olan ilgisinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Artmamasının sebebinin yukarıda da izah ettiğim gibi Stadyumun alt yapısından kaynaklandığını tahmin ediyorum.

Oysa Futbol endüstriyel bir spor dalı dünyamızda. Süper lig takımlarımızın bütçesi göz önüne getirildiğinde ülkemizde de öyle şuan.

Bu sebeptendir ki; İktidar da olan AK Parti de, Türkiye’nin birçok ilinde endüstriyel futbola destek olmak adına modern futbol sahaları yapmış durumda. Ama Hatay’da Başlanan ancak bir türlü bitirilmeyen Futbol Sahası bekle ki açılsın. Bekle ki,  1 lige çıktığı iki sezondun Şampiyonluğa oynayan Hatay Spor ‘un seyirci desteği artsın. Takım ekonomik olarak biraz daha rahatlasın.  Ama nerede!

Son Söz,

Hatay Spor ‘un bugünkü başarısının ardındaki isim; Elbette HBB Başkanı Sayın Lütfü Savaş’tır. Başarının tartışılmasız tek mimarıdır Lütfü Savaş. Ardından da futbolcular tabi.

Hatay Spor sadece Antakya’lı futbol severlerin değil tüm Hatay Halkının takımıdır. Tüm Hataylı Futbol severlerin desteklemesi gerekir.

Süper Lige çıktığında Hatay ekonomisinin gelişimine katkı sunacağına yüzde yüz yüz inandığım Hatayspor’un futbol sahasının endüstriyel futbola uygun bir şekilde yapılması gereken Futbol arenasının tez zamanda yapılması lazımdır.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali