İYİ Parti önümüzdeki günlerde İskenderun’da siyaseti ısındıracak gibi…

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Hatay eski Milletvekili, Bir dönem MHP’nin Hatay İl Başkanlığı görevinde bulunan aynı partiden Milletvekili seçilerek TBMM’ne giden siyaset adamı Şefik Çirkin Temmuz ayının ortalarında İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı görevine getirilmişti. İşte o Şefik Çirkin geçtiğimiz günlerde birlikte çalışacağı 47 kişilik İYİ PARTİ İl Yöneticilerini ve 17 kişilik İl Divan üyelerini belirledi ve Dernekler Masasına teslim etti.

Merkez ilçe Antakya’dan sonra Hatay’ın en büyük ilçesi olan İskenderun’dan Nazmi Ceylan, Mehmet Güler, Ahmet Cerrahoğlu, Hakan Önfidan ve Sinem Sevinç Denden olmak üzere 5 ismi İl Yönetimine alan, bunlardan ikisine ise (Nazmi Ceylan- Ahmet Cerrahoğlu) 17 kişilik İl Divanda da görev veren Şefik Çirkin, bu 5 kişiden arta kalan İl Yöneticilerini ise Antakya ve Ova ağırlıklı isimlerden seçmiş olduğu dikkatlerimizden kaçmadı.

Sayın Çirkin’in oluşturduğu İl yönetimine Dörtyol ve Belen’den herhangi bir ismi almaması bana, oluşan bu yönetimin Şubat ayında yapılacak ilçe ve il kongresine kadar devam edecek bir yönetim algısı yaşattı.

Ha Şubat ayında Oluşan bu yönetimin tamamı kalır mı, yerine yenileri eklenir mi onu Şubat 2020 de biten ilçe kongreleri ve yapılacak Hatay İl Kongresi sonrası göreceğiz.

24 Haziran genel seçimlerinde Hatay’da 61 bin 317 oy alan 31 Mart yerel seçimlerinde ise 74 bin 358’e çıkaran İYİ Parti’nin İskenderun’daki varlığına gelecek olursak; Zafer Kıvrak başkanlığında oluşan ve dışarıdan baktığımızda birbirleriyle uyum içinde çalıştıkları gözlemlenen İYİ Parti İskenderun İlçe Teşkilatının bir yandan olası gelebilecek erken seçimlere hazırlık amaçlı, diğer yandan kendi tabanlarını konsolide maksatlı çabaları yerel siyasetin ölü zamanlarında çok değerli ve taktir edilecek bir davranış olarak karşımıza çıkıyor.

Hele hele İbrahim Gül’ün Belen Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte Milliyetçi taban dediğimiz tabanı hitap edecek, onların her haliyle halleşmeyi bilecek güçlü ve sözü dinlenebilecek bir Lider boşluğu yaşayan MHP’nin bugünkü hali de göz önüne getirildiğinde İYİ Parti İlçe Başkanı Zafer Kıvrak ve Yönetimdeki arkadaşlarının teşkilatlanma çalışmaları daha da bir değer kazanıyor.

Sonuç olarak Değerli siyaset adamı Şefik Çirkin tarafından Hatay İYİ Parti İl Yönetimine seçilen ve İskenderun’da ikamet eden 5 ismin bundan sonraki süreçte İYİ Partinin İskenderun’daki teşkilatlanmasında, üye sayısının artışında nasıl bir manzara yaşayacağız, İlçe Yönetimine nasıl bir katkıda bulunacaklar şahsen ben merakla bekliyorum.

Diğer bölgeleri  bilmem ama İYİ Parti  önümüzdeki günlerde İskenderun’da siyaseti ısındıracak gibi…

Bekleyip göreceğiz.

 

 

 


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali