Ne dersiniz  Yoksa Millet  algıların tuzağına mı düştü?

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Yeni Parti’nin 2019 yılı bitmeden Kurulacağını açıklayan Ali Babacan’a Fatih Altaylı soruyor:

“ Sizin bu hareketi başlatırken sanki yol arkadaşınız gibi görünen eski AK Partili dar bir grup var. Beşir Atalay, Sadullah Ergin var. Sadullah Bey en tartışmak istediğim birisi. Kendisi Adalet Bakanlığı döneminde FETÖ’cü yapılaşmanın etkin olması bakımından bu işin sorumlusu Sadullah Beymiş görünüyor. Gerçi o gün FETÖ’cü olmak çok normal bir işti. Size kimse bir şey diyemiyor. ‘Ali Bey’in hırsızlığı, üçkâğıtçılığı, ahlaksızlığı yok’ diyor. Sadullah Bey’in bagajını taşımak, Sayın Beşir Atalay’ın açılım sürecinin bagajını taşımak biraz ağır gelmeyecek mi?”

Ali Babacan ise Fatih Altaylı ’ya verdiği cevapta;

AK Parti’de iyi işler yapmış, daha önce AK Parti’nin mutfağında olan başarılı arkadaşlarımız var tabii ki. Beşir Bey, Nihat Bey ve Sadullah Bey’le yakinen çalışıyoruz. Hangi konuda nasıl davrandıklarını, neye göre karar verdiklerini, olayların içyüzünü biliyoruz. Algılar olabilir ama gerçekler ayrıdır. Dolayısıyla emin olduğumuz, güvendiğimiz arkadaşlarla beraber yol yürürüz. Bizim çekinecek, korkacak bir şeyimiz yok. Emin isek korkmayız, çekinmeyiz.” Diyor.

Acaba diyorum; 17-25 Aralık sonrası birileri kamuoyunun tepkisini farklı yönlere çekmek adına algı yönetimi mi yaptılar?  Bir yandan Milleti ve kamuoyunu Başta Sadullah Ergin ve bazı bakanları ağır fetöcü suçlaması yaparlarken, bu isimlerin bu güne kadar ellerini kollarını gezerek dolaşmalarına hatta yeni parti kurma çalışmalarına sessiz kaldılar.

Neden acaba: Olay gerçekten de Ali Babacan’ın altını çizdiği gibi, “ALGILAR OLABİLİR AMA GERÇEKLER AYRIDIR” mı?  Ne dersiniz  Yoksa Millet  algıların tuzağına mı düştü?


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali