Kimse Hatırlatmıyor ama, ben hiç unutmadık ki!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Yıl 2017,  Aylardan Nisan, Günlerden 10…

Hatay Valiliğindeyiz.

Oluş sebebimiz; 12 adet derslik, 12 adet bireysel eğitim odası, 6 adet atölye, 2 adet rahatlama odası, müdür, öğretmenler, dil tedavi ve konuşma uzmanı, çok amaçlı salonu olacak olan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile birlikte içerisinde 10 derslik, resim ve müzik derslikleri, uygulama evi, dil ve konuşma odası, aile eğitimi odası, anasınıfı, kütüphane, fizik tedavi salonu, uzman odası, revir, rehberlik servisi, yemekhane, çok amaçlı salon, 2 adet atölyesi ile toplamda 120 engelli çocuğumuz eğitim görebileceği Özel Eğitim İlkokul ve Ortaokulunun yapım protokolüne tanıklık etmek.

Taraflar: Dönemin Hatay Valisi Sayın Erdal Ata ve Varlık Fonu YK Üyesi Fuat Tosyalı ve kardeşleri.

Protokol imzalanıyor.  Herkesi bilmem ama içimde bir sevinç var.  İskenderun’da hayatlarını idame ettiren engelli kardeşlerimiz için dört dörtlük bir eğitim ve öğretim yuvası olacak çünkü.  Hem de çok beklemeyeceğiz. 1 yıl sonra bitecek. Çünkü protokol esnasında yapılan konuşmalar var. Verilen sözler var!

O gün beni sevince boğan Protokol’ün üzerinden tamı tamamına 2 yıl 8 ay 10 gün geçmiş.  Ortada ne bir okul, ne de protokolü imzalanmış okulun ne zaman yapılacağına dair bir emare.

Peki o günden bu güne kadar ne değişmiş;

Sayın Fuat Tosyalı’nın YK Başkanlığını yaptığı Tosyalı Holding aralarında Alvi Medica, Assan, Atayurt, BMC (4 adet proje), CFS, Dow Aksa, Ekore, Ersan, SASA (2 adet proje), İpek Mobilya, Most Makine, Siirt Bakır, Metcap Enerji, TUSAŞ, Oyak Renault, Yıldız Metalurji, Vestel, Sütaş olmak üzere toplamda 135 milyar liralık Süper Teşvikten yararlanan firmalar arasına girmiş ve payına düşen teşviki almış.

Sayın Fuat Tosyalı, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş.

İskenderun OSB Başkanı Mehmet Tosyalı, AK Partinin Cumhur ittifakı İskenderun Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimleri kazanıp İskenderun Belediye Başkanı olmuş.

Sayın Ayhan Tosyalı, İskenderun OSB Başkanı olarak, Sayın Mehmet Fatih Tosyalı’dan koltuğu devralmış.

Engelli Kardeşlerimiz adına 1 yılda bitirilecek sözü verilen Eğitim-Öğretim Yuvası mı? Onu akıbetini ortada!!!


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali