Ekim veya Kasım 2020’de Erken Seçim olacak dersem!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

AK Parti Hatay İl Başkanlığının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in de iştirak ettiği, Ocak ayı AK Parti İl Danışma meclisi toplantısı 19.01.2029 Pazar günü İskenderun’da bir otelin toplantı salonunda gerçekleşti.
Bizde haber amaçlı bu toplantıyı yerinde incelemek adına Pazar günü oradaydık. Düğün derneklerinde yapıldığı toplantı salonunda masa düzeni yerine sıraları sandalye düzeni vardı. Tabi bir de sahne. Saat; 10.30 civarlarında girdiğimiz salon neredeyse dolmuş olmasına rağmen, AK Parti’nin İskenderun Yönetim Kurulu Üyeleri ve mahalle temsilcilerinin dışında pek kimseye rastlamakta güçlük çektik. 1000 ve üstü bir kalabalık vardı çünkü…
Oysa 2019 yılının son ayında gerçekleşen AK Parti Aralık ayı İl Danışma Meclisi toplantısı İl Teşkilatının da hâkim olduğu Merkez ilçe Antakya’da yapılmış ve 300-350 kişi kapasiteleri Kültür merkezi seçilmişti toplantı için. Zaten Katılım sayısı da o civarlardaydı…
Peki, ne olmuştu da yıllardır bu kadar geniş katılımlı bir İl Danışma Kurulu toplantısı yapmayan, hatta daha bir ay önce Merkez ilçe Antakya’da yaptığı ve 350-350 kişinin katılımı ile toplantı ile yılı geçiştiren teşkilatının, İskenderun’da ki Ocak ayı il Danışma kurulu toplantısına Hatay ilinin 15 ilçesindeki İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları YK Üyeleri, Mahalle temsilcileri eksiksiz katılım sağlamışlardı?
Mesela; İlde AK Parti çatısı altında aktif görev yapanlarının tamamı zorunlu olarak bu toplantıya katılımı mı istenmiş olabilir miydi?
Büyük olasılık böyle idi ki; Ta Hassa’lardan, Reyhanlı’lardan, Samandağ’lardan, Yayladağı’ndan, Altınözü’nden insanlar sabahın köründe İskenderun’a gelmek için yola çıkmışlardı bir Pazar sabahı!
Peki, bu zorunluluğun gerekçesi ne olabilirdi?
Tek Nedeni var tabi ki oda; Erken seçim.
Yoksa düğün değil bayram değil, AK Parti Hatay İl Başkanlığı rutin bir toplantıya ildeki tüm aktif parti görevlilerinin İskenderun’daki toplantıya katılımını istesin ve Niye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir neden salonda bulunanların tamamına altını çize çize sahaya inecek gece gündüz çalışacak ve halkı AK Parti Saflarına çağıracaksınız talimatı versin ki!!!


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali