Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele ve Sertifika Töreni…

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele ile beraberinde yine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen kursların sertifika töreni Arsuz Kaymakamlığı Amfi Salonunda düzenlendi.

Toplantıda, Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat DEMİREL’in katılımı ile “Akdeniz meyve sineğinin oluşumu, döngüleri, etkin mücadelesi ve meyve yetiştiriciliği üzerinde yarattığı tahribatların ekonomik açıdan zararları” hakkında bilgiler verildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından son 6 ayda düzenlenen 1 adet “sürü yönetimi elemanı”, 1 adet “süt sığırı yetiştiriciliği” ve 2 adet “işletmelerde hijyen” kurslarında başarı gösteren 47’si bayan olmak üzere 61 kursiyerin sertifikaları törenle takdim edildi.

Kaymakam SARI, kursiyerlere sertifikalarını takdim ederken, nitelikli tarım ve hayvancılığın önemine değinerek , bilinçli üreticilerin hem ekonomiye hemde kendi bütçelerine büyük ölçüde faydalı olacağının altını çizdi. Katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sunduğunu belirtti

Törene Kaymakam Musa SARI , Belediye Başkanı Dr. Asaf GÜVEN İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU, kurum amirleri, mahalle muhtarları, Kursiyerler ve meyve üreticilerinin katıldı.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali