Başkan Tosyalı’dan Muhtarlara ve Basına Bilgilendirme Toplantısı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Kentimizin için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Belediyesi brifing salonunda mahalle muhtarları ve basın mensupları ile bilgilendirme ve istişare toplantısında bir araya geldi.

Belediyenin çalışmalarını, faaliyetlerini, projelerini görsel sunum eşliğinde aktaran Başkan Fatih Tosyalı, ”İskenderun’umuza ve hemşerilerimize hizmet noktasında ortak akıl çerçevesinde hareket etmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar gece gündüz demeden çalışıyoruz. Muhtarlarımız, basınımız, sivil toplum kuruluşlarımız, vekillerimiz kamu kurum ve kuruluşlarımız, odalarımız, kısaca toplumun her kesimi ile iç içeyiz iletişim halindeyiz ”dedi.

ZİRAAT BAHÇESİ KAZANIMI – MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Sık sık vatandaşlar ile de bir araya geldiklerini belirten Başkan Fatih Tosyalı,” İskenderun’da Değer katacak birçok çalışma içerindeyiz. Bunlardan bahsetmek istiyorum. Sakarya mahallesinde Emel Akçay İlk Okulu karşısında bulunan ve uzun süredir atıl vaziyette duran gayrimenkul üzerindeki 49 yıl süre ile verilen kullanım hakkı şerhi girişimlerimiz sonucunda kaldırılarak belediyemiz envanterine kazandırılmıştır. Kamuoyunda ziraat bahçesi olarak bilenen 237 bin 369 metre karelik yüzölçümüne sahip gayrimenkulün, çevre şehircilik bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucu gerekli ön izinler tamamlanarak çok geniş kapsamlı millet bahçesi yapılması amacıyla belediyemize süresiz tahsisini sağladık. Buranın projelendirmesiyle ilgili üniversite ve profesyonel firmalardan destek alarak İskenderun’a değer katacak çok güzel bir sosyal yaşam alanı kazandırmayı hedefliyoruz ”şeklinde konuştu.

İskenderun’a yeni bir stat kazandıracaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı, şunları söyledi:

5 TEMMUZ STADYUMU KAZANIMI – MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

“Mevcut 5 Temmuz stadının tamamen yıkılarak yerine millet bahçesi yapılması konusunda çevre ve şehircilik bakanımızın verdiği talimatın ivedilikle hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaları ve prosedürü devam ettiriyoruz. Yeni stadyumu ise İskenderun Teknik Üniversitesi kampüsüne yapılması için ön izin ve işlemler tamamlanarak protokol aşamasına gelinmiştir.

MEYDAN MAHALLESİ TAPULARININ KAZANIMI

Meydan mahallesinde bulunan 21 bin metre karelik arazi yoğun çalışmalarımız sonucu belediyemiz envanterine kazandırılmıştır. Bu gayrimenkul ilerde meydan mahallesi düzenleme çalışmalarında İskenderun’umuza değer katacaktır.

MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ GAYRİMENKUL KAZANIMI

Mustafa Kemal mahallemizde bulunan mülkiyeti maliye hazinesine ait 5 katlı bina kültür evi olarak kullanılmak üzere milli emlak genel müdürlüğünce belediyemize ücretsiz ve süresiz belediyemize tahsisi sağlandı.

KÜLTÜR SARAYI YENİLEME PROJESİ

Mülkiyeti belediyemize ait numune mahallemizde bulunan kültür sarayımız; adalet bakanlığı iş yurtları tarafından çok yenilenerek kıymetli İskenderunlu hemşerilerimizin hizmetine sunuldu.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali