HBB Başkanı Savaş; Huzurlu ve sağlıklı bir gelecek için çabalıyoruz

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

SAMANDAĞ’A CAN OLACAK DEV İÇME SUYU PROJESİNİN TEMELİ ATILDI

BAŞKAN SAVAŞ, “HUZURLU VE SAĞLIKLI GELECEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

GENEL MÜDÜR ÇAPARALİ, “SAMANDAĞ ASBEST BORULARA VEDA EDECEK”+

 

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Samandağ ilçesine temiz içme suyu iletecek ve yeterli içme suyu temin edecek olan ‘Samandağ İçmesuyu Şebeke İnşaatı’nın temelini attı.

 

Samandağ ilçe merkezindeki 9 mahalleyi paslı borulardan kurtaracak ve içme suyu şebekesinin yenileneceği projenin temel atma törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Tokdemir, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur,  Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Verilen her sözün arkasında olduklarını ama, Türkiye’de zorlaşan ekonomik sıkıntılara rağmen hizmet etmeye gayret ettiklerinin altını çizen Başkan Savaş,  Hatay’da en hareketli müessesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade ederek, “gönül istiyor ki daha fazla koşmak istiyor, daha fazla hizmet etmek istiyor ‘Dinlenmemek Üzere Yola Çıkanlar Asla Yorulmazlar’ felsefesiyle hareket etmek istiyor” dedi.

 

Verilen Desteğin Altında Kalmayacağız

 

Samandağ halkının kucak açtığını, fazlasıyla destek verdiğini bu desteğin altında kalmayacaklarına vurgu yapan Başkan Savaş, geç de olsa bu yatırıma başlamanın onurunu yaşadıklarını belirterek, çalışmaların tamamlanmasıyla da hem Büyükşehir’e hem de ilçe belediyemize önemli işler düştüğünü ifade etti.

 

Diğer ilçelerde olduğu gibi Samandağ ilçesine de önemli ve güzel hizmetler yaptıklarına dikkat çeken Başkan Savaş, 248 km yol çalışması yaptıklarını, 485 bin m2’lik parke döşediklerini, 3400 metre taş duvar, 3 tane köprü, 36 menfez, 28 okul ile 19 ibadethaneye bakım onarım yaptıkların,  Batıayaz’daki taş köprüyü onardıklarını, atıksu arıtma tesisi kazandırdıklarını ve 3 katlı otopark kazandırdıklarını belirtti.

 

Çabamız Sıkıntıları Çözmek İçin

 

Geçmişte var olan 55 dönümlük bir çöp sahasını rehabilitasyonu için proje uygulayarak kent park yaptıklarını ifade eden Başkan Savaş, “Bunlar yeter mi? Gerçektende diğer ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde oldu gibi Samandağ’daki beldelerimizde de hem kanalizasyon hem içme suyu konusunda ciddi sıkıntılar var. Bu sıkıntıları çözmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.

 

En Büyük İhtiyacımız Huzur

 

Diğer belediyelere göre daha çok altyapı projesi hazırladıklarını ve kaynak sağlama konusunda büyük avantaj sağladığını belirten Başkan Savaş, 2017 yılında 81 il içerisinde en çok altyapı yapan, altyapıya en çok yatırım yapan il olduklarını ifade etti.

 

En büyük ihtiyacımızın huzurlu ve sağlıklı bir gelecek olduğuna vurgu yapan Başkan Savaş, temeli atılan Samandağ İçme Suyu Şebeke İnşaatı’nın Samandağ’a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali