BAŞKAN TALİMAT VERDİ, ZABITA TEYAKKUZA GEÇTİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un talimatıyla harekete geçen zabıta ekipleri ilçe genelindeki  market ve diğer satış yerlerini Corona virüs salgını riskinin gündeme gelmesiyle fahiş fiyat girişimlerine karşı denetledi.

Başkan Yavuz’un talimatı doğrultusunda çalışmalarına başlayan zabıta ekipleri fahiş fiyat denetimleri gerçekleştiriyor. Koronavirüs salgını riskinin gündeme gelmesiyle fahiş fiyat uygulamak isteyen iş yerlerine engel olmak adına denetim çalışması başlatan Kırıkhan zabıtası  ilk olarak  market, bakkal ve diğer satış yerlerini de denetimden geçirdi. Vatandaşların son günlerde dezenfektan ürünleri, kolonya  fiyatlarında artış olduğu şikâyetlerini değerlendiren Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ürünlerin kasa ile reyon fiyatları karşılaştırıldı ve faturalar incelendi.

ALO 175’E BİLDİRİN

Belediye yetkilileri vatandaşların Alo 175 Tüketici Danışma Hattı’nı arayarak ya da telefonlarına HFA-Bildirimi mobil uygulamasını indirerek haksız fiyat artışı ile ilgili şikâyetlerini bildirmeleri çağrısında bulundu.


Paylaş
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

altun-hali